ایده ساخت سری کتانی‌های اکوییپمنت ساپورت برای اولین بار در ماه مارس سال ۱۹۹۱ مطرح شد. Equipment در لغت به معنای تجهیزات می­باشد. هدف Adidas (ادیداس) برای ساخت و طراحی این کتونی­‌های مخصوص ورزش، برطرف کردن نیاز ورزشکاران به تجهیزات ورزشی می­باشد. یکی از مهم ترین این تجهیزات، کفش ورزشی مناسب است که باید سه ویژگی را دارا باشد : عملکرد عالی، راحتی و محافظت از پا. در این قسمت به معرفی یکی از مدل‌های این مجموعه به نام کفش‌های Adidas EQT support RF ( آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف) می‌پردازیم…

برای طراحی کتونی ورزشی Adidas EQT support RF ( آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف ) از ایده ساده گرایی استفاده شده است؛ به این گونه که ظاهر کفش دارای ساختار بسیار ساده ای می­‌باشد. در سال ۲۰۱۷، Adidas (آدیداس) با ایجاد تغییرات و بهبودهایی در ساختار و ظاهر کتونی­های این سری، مدل جدیدی به نام Adidas EQT support RF ( آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف) را به بازار عرضه کرد. 

آر اف مخفف کلمه ی Refine به معنی تصحیح شده می‌باشد. کتونی‌های Adidas EQT support RF ( آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف) یکی از مدل‌های این سری می‌باشد که ویژگی هایی مثل سبکی، لایه میانی  (تورشن) Torsionو رویه تنفس‌پذیر، آن را به یکی از کفش‌های مورد علاقه ورزشکاران تبدیل کرده است.

لایه میانی کفش آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف

لایه‌ میانی در یک کفش دو کار عمده را بر عهده دارد؛ ابتدا این که فشار حاصل از وزن شما را کمتر به سطح منتقل می‌کند و دوم ضربات و فشارهای وارد شده از زمین به کفش را تا حد زیادی کم خواهد کرد. برای لایه میانی کتانی­‌های ورزشی اورجینال Adidas EQT support RF ( ادیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف) از تکنولوژی Torsion(تورشن) استفاده شده است. زیره Torsion(تورشن) از جنس ترموپلاستیک و با هدف محافظت از پا، میزان کشش‌های قسمت میانی پا را در حین حرکت پا کنترل می‌کند.

زیره کفش آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف

این زیره مانند یک پل ارتباطی بین پنجه و پاشنه پا عمل می­‌کند. هنگام قرار گرفتن پا بر روی زمین این زیره حالت مناسبی برای قسمت میانی پا ایجاد می‌کند به گونه ای که علاوه بر ایجاد استحکام لازم برای انجام انواع ورزش‌ها، از پا نیز محافظت می‌کند. زیره این کتانی اسپرت به گونه ای طراحی شده است که قسمت پنجه و پاشنه پا در زمان دویدن و حرکت های سنگین به راحتی و بدون هیچ فشاری حرکت و انرژی را در کل سطح پا پخش کنند.

در قسمت زیره کتانی برجستگی‌هایی وجود دارد که از مفاصل شما در برابر ضربه محافظت می‌کند و ورزش و حرکت را برای پا راحت‌تر می‌کند. وجود این برجستگی‌ها باعث استحکام بیشتر کفش می‌شود. شما می‌توانید از این کتانی ادیداس اورجینال برای ورزش‌هایی همانند دو و میدانی، والیبال و بسکتبال استفاده کنید.

آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف

داخل کتانی­‌های اسپرت اورجینال Adidas EQT support RF ( آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف) از کفی Ortholite (اورتولایت)استفاده شده است. از جمله ویژگی‌های این کفی میزان تنفس پذیری بالا، وزن سبک آن، قابلیت شست و شو و محافظت از پا می‌باشد. های Ortholite (اورتولایت) رطوبت پا را در طول ورزش جذب می‌کند از انواع قارچ‌های پوستی و بوی بد پا جلوگیری می‌کند.

از نکات بسیار مهم برای انتخاب کفش مناسب دویدن، قابلیت تنفس در آن است. با توجه به این که در زمان فعالیت‌های ورزشی سوخت و ساز بدن و میزان گردش خون زیاد می‌شود، میزان دما در پا بالا خواهد رفت. به همین دلیل یکی از نکات بسیار مهم برای انتخاب کفش مناسب برای ورزش قابلیت تنفس در آن خواهد بود. تنفس خوب کفش با گردش هوای بیشتر در بخش داخلی، علاوه بر تعرق کمتر پا، به خنک ماندن سطح پوست کمک زیادی خواهد کرد. 

رویه کفش آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف

 در ساخت رویه‌­ی کتانی Adidas EQT support RF ( ادیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف) از سه نوع پارچه­ی مختلف استفاده شده است : مش، چرم جیر مصنوعی و چرم گاو استفاده شده است. گردش هوا در کفش‌هایی که رویه‌ی پارچه‌ای دارند معمولا بیشتر از سایر کفش‌ها است. چرا که منافذ موجود بین الیاف باعث گردش هوای بیشتر در بخش داخلی خواهد شد. 

از ویژگی‌های ممتاز کتونی ورزشی Adidas EQT support RF ( آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف ) ، زبانه Burrito (بوریتو) می‌باشد که علاوه بر راحتی، در محافظت از پا نقش موثری دارد. برای راحتی بیشتر این کتونی اسپرت، علاوه بر قسمت زبانه در قسمت پشت پا هم پدهایی تعبیه شده است که علاوه بر راحتی کفش، نقش محافظت از پا را هم دارد.

آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف

با توجه به شکل ظاهری و نتوع در رنگ‌های این کفش، می‌توانید آن را با انواع استایل های ورزشی و خیابانی ست کنید. این کتانی اسپرت یکی از آن مدل‌هایی می‌باشد که از خریدن آن ضرر نمی‌کنید؛ زیرا نه تنها به عنوان یک کفش ورزشی عملکرد مناسبی دارد، بلکه از آن می‌توان به عنوان یک کفش راحتی برای پیاده روی استفاده کرد. کفش کتانی اسپورت Adidas EQT support RF ( آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف) قیمت مناسبی دارد و برای استفاده روزانه کاملا مناسب می‌باشد؛ زیرا از خستگی پا جلوگیری می‌کند.

برای تشخیص کفش اورجینال از کپی اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *