آیا تا به حال راجع به جنس کفشی که میپوشید یا تکنولوژی به کار رفته در آن تحقیق کرده اید؟

تا به حال دقت کرده اید پیاده روی با بعضی کفش ها از شدت راحتی و سبک بودن، حس پرواز را برای انسان تداعی میکند؟

در این قسمت به بررسی تکنولوژی های موجود در کفش های اورجینال نیوبالانس (New Balance) می­پردازیم.

اما قبل از بررسی این که کفشهای کتونی نیوبالانس(New Balance) چه قدر می­تواند در راحتی پا موثر باشد و چه قدر می­تواند صدمات وارده به پای شما را کاهش دهد، بهتر است نگاهی به ساختار کلی این کتونی اسپرت اورجینال بیاندازیم.

همه ی کفش های اصلی(اورجینال) از سه قسمت تشکیل می شوند: رویه، قسمت داخلی و لایه ی زیرین.

تکنولوژی کفش های اورجینال نیوبالانس (New Balance)

رویه ی کفش : در سال های اخیر بهبود چندانی در قسمت رویه ی کفش اسپرت نیوبالانس ایجاد نشده به جز افزایش تنفس پذیری و دوام. تنها تغییر جدیدی که درساختار رویه های کفش برند New Balance انجام گرفته است، رویه های جدید Fantom Fit می باشد.

-Fantom Fit (فنتوم فیت) : این یک ایده ی کاملا جدید برای طراحی و ساخت نسل جدیدی از کفش های اورجینال ورزشی این کمپانی می باشد. این رویه شامل به هم آمیختن یک لایه پارچه ی مش و یک لایه پارچه ی چرم جیر می­باشد. این نوع به هم آمیختن شامل هیچ گونه دوختی نمی­شود.همانطور که میدانید وزن کفش مخصوص ورزش یک از مهمترین شاخصه های حفظ سلامت در انجام حرکات ورزشی میباشد و درصورت عدم رعایت این نکته عارضه های جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

از این رو، رویه­ی کتونی های اورجینال نیوبالانس به اندازه ای سبک و ساده می باشد که به سختی می­توان گفت که شما کفشی به پا دارید، ولی در عین حال به خوبی از پا در انجام ورزش محافظت می کند و محیط مناسب و راحتی برای پا فراهم می کند.

تکنولوژی کفش های اورجینال نیوبالانس (New Balance)

لایه ی میانی کفش : راحتی و نرمی کتونی های اورجینال شما، مربوط به لایه ی میانی کفش می باشد. بنابراین می توان این قسمت از کفش را، مهم ترین قسمت در نظر گرفت. تکنولوژی های مورد استفاده در این قسمت کفش های نیوبالانس(New Balance) اورجینال عبارتند از :

Abzorb-(ابزورب) : تکنولوژی انحصاری New Balance(نیوبالانس) است. این نوع زیره محصول یک همکاری مشترک بین برند New Balance و شرکت لاستیک سازی  Dupont ( شرکت آمریکایی تولیدکننده­ی مواد شیمیایی ) می باشد . فوم هایAbzorb  همانند فوم های EVA بسیار سبک و راحت می باشد. ولی دوام و ماندگاری آن از EVA بسیار بیشتر است. زیرا فوم های EVA بعد از مدتی استفاده ی مداوم، نرمی و حالت خود را از دست می­دهند و مانند روز اول نرم و راحت نیستند. این ویژگی کتونی های اورجینال نیوبالانس باعث افزایش مقاومت و ماندگاری این کفش ها می شود. بنابراین شما می توانید بدون هیچ نگرانی تا مدت ها از این کفش حرفه ای استفاده کنید.

Abzorb FL (ابزورب اف ال) : در ساخت سری های دیگری از لایه ی میانی Abzorb، از لاستیک های Isoprene استفاده شده است. این نوع لاستیک که ساختار پیچیده ی شمیایی دارد، به شدت در برابر ساییدگی و شکستگی مقاوم می باشد. این کفش های برند اورجینال به دلیل برخوردار بودن از مقاومت و استحکام لازم، برای کوه نوردی و ورزش های سنگین مناسب می باشند.

– Acteva (اکتیوا): از جمله دیگر تکنولوژی های بکار رفته در کتانی های اسپرت نیوبالانس که در قسمت لایه ی میانی استفاده شده، میتوان به Acteva اشاره کرد که ۱۲% از لایه ی میانی Abzorb سبک تر می باشد. این کاهش وزن در بهبود عملکرد بسیار موثر می­باشد و میزان خستگی پا را هم کاهش می­دهد.

-Acteva Lite (اکتیوا لایت): لایه ی میانی Acteva Lite جز جدیدترین فناوری های این کمپانی در زمینه ی ساختار لایه ی میانی کفش های برند اورجینال می باشد که ۲۴% از لایه ی میانی Abzorb سبک تر می باشد. سبک بودن این کتونی اسپرت ورزشی، آن ها را برای ورزش هایی همانند دو مناسب می کنند. علاوه بر انواع ورزش ها، این کفش های راحتی( اصلی ) را برای پیاده روی های طولانی مدت هم می­توان استفاده کرد.

Acteva ULTRA Lite (اکتیوا آلترا لایت): این لایه ی میانی که از لاستیک DuPont™ Elvaloy® (این نوع لاستیک دوام و انعطاف پذیری و مقاومت بیشتری دارد)ساخته شده است، ۳۲% از سایر فوم های استاندارد سبک تر می باشد.

CUSH+ (کاش پلاس): در برخی از کفش های اورجینال این کمپانی هم از لایه ی میانی CUSH+ استفاده شده است. این زیره ۱۳% نرم تر و سبک تر از سایر زیره ها می باشد. این لایه ی میانی در عین سبکی و راحتی بیشتر همچنان قابلیت استحکام و مقاومت خود را دارد.

-ENCAP (اِنکپ): این نوع زیره ی کتونی مخصوص ورزش نیوبالانس، یک لایه از فوم EVA به علاوه ی یک لایه از پلی یورتان سخت برای محافظت و دوام بیشتر می باشد.

تکنولوژی کفش های اورجینال نیوبالانس (New Balance)

Fresh Foam (فِرِش فوم): نسبت به سایر زیره های کفش، نرمی و راحتی بیشتری دارد. این کفش اسپرت اورجینال برای ورزش هایی همانند دو و فوتبال مناسب می باشد. طراحی این کفش به گونه ای است که در طول تمرین های طولانی مدت خستگی را از پا می زداید.

-Ndurance (اِندیورنس): از تکنولوژی های جدید این کمپانی ( نیوبالانس ) می باشد که برای زیره ی کتونی برند اورجینال به کار میرود. این زیره برای افزایش دوام کفش اسپرت راحتی می باشد. از این نوع زیره بیشتر در قسمت هایی مانند پنجه و پاشنه استفاده می شود؛ این قسمت ها از پا معمولا بیشترین میزان اصطکاک با زمین را دارند و طبعا بیشترین میزان آسیب پذیری را در کفش­های نامناسب دارند که نیوبالانس برای کفش های برند خود با استفاده از این تکنولوژی تدبیر اندیشیده است.

Probank (پروبَنک): ساختار این نوع زیره به گونه ای می باشد که انرژی وارد شده به پا را در کل سطح پا پخش می کند. در این صورت میزان کل انرژی در مجموع کاهش یافته و آسیب کمتری به پا می رسد.

REV Lite (آر ای وی لایت):  30% سبک تر از سایر فوم ها ولی همچنان بادوام و قابلیت برگرداندن انرژی را هم دارد.

-Rock Stop (راک استاپ): نوعی زیره ی محافظ کفش اورجینال نیوبالانس می باشد که از پا در برابر ضربه محافظت می کند و فشار را به حداقل می رساند. این نوع زیره کفش بسیار مقاوم می باشد و برای ورزش و فعالیت روی سطوح سخت مناسب است.

لایه ی زیرین کفش : این قسمت از کتونی برند اورجینال معمولا از لاستیک ساخته شده است. زیره های لاستیکی از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند. این قسمت از کفش دقیقا جایی است که تمامی تکنولوژی های مربوط به حرکت بهتر پا و نحوه ی درست قدم برداشتن به کار رفته است.

تکنولوژی کفش های اورجینال نیوبالانس (New Balance)

پس اگر به فکر یک کفش بادوام و حرفه ای، سبک و با کارایی فوق العاده برای ورزش مورد نظر خود هستید و تلاش می‌کنید تاثیر ورزش را افزایش دهید، باید بدانید که نیوبالانس از تکنولوژی هایی برای کفش های برند اورجینال خود استفاده کرده که همه ی انتظارات مورد نظر شما را از یک کتونی ورزشی خوب، به یک باره فراهم میکند و میتواند گزینه ی مناسبی برای انتخاب شما باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *