روی کار آمدن ریبوک برادر آدیداس

۳۰ سال بعد جو و جِف فُستِر (Joe and Jeff Foster) نام كمپانى پدر بزرگشان را عوض كردند. ريبوك (Reebok) لايق اين رهبرى بود.
به دنبال جنبش و پيشرفت سريع و عظيم گرايش سلامتى و تندرستى زنان در سرتا سر دنيا و زمانيكه متخصص حرفه‌اى سلامت جين ميلر (Gin Miller) با طرح‌های ريبوك مواجه شد، سری جدید کفش های اورجینال ريبوك، با نام (Reebok Freestyle) در اوایل سال ۱۹۸۲ میلادی روى كار آمد. این سری از کتونی‌های اسپرت زنانه جز اولین کفش‌های اورجینال طراحی و تولید شده برای زنان توسط ریبوک (Reebok) می‌باشد. البته اين همه چيز نبود. پامپ (PUMP) باعث تغيير بازار و موفقيت ريبوك درسال ١٩٨٩ و ساخت نام  ریبوک به عنوان نام خانوادگی نیز شد.

روی کار آمدن ریبوک برادر آدیداس

یک کامپیوتر برای پای شما 

امروزه داشتن کامپیوتر یک امر عادی به نظر می رسد اما در دهه ۸۰ میلادی  که کسی کامپیوتر شخصی نداشت ادیداس با تولید کفش میکروپیسر (Micropacer) دست به اقدامی جالب زد این کتونی برند اورجینال بر روی خود کامپیوتر کوچکی داشت این کفش حرفه‌ای آدیداس یک تغییر و نو آوری در آن زمان محسوب میشد.

میکروپیسر (Micropacer)

ادغام هنر با ورزش

در امريكا گروه هيپ هاپ RUN PMC آهنگی را به اسم (آديداس من) منتشر كرد. این آهنگ با هدف نشان دادن مردمی که در محله‌های بد زندگی  و سخت کار میکردند و شور و اشتیاق خالص آنها، نسبت به کفش‌هایشان بود. اديداس خود اين داستان عاشقانه را  وقتی متوجه شد که این گروه هيپ هاپ كفشهاى سه خط آديداس را در طول كنسرت در مقابل ٤٠٠٠٠ تماشاگر پوشيده بودند از طرفی يكى از برگزاركنندگان این كنسرت يك تاجر برند آديداس بود.
آهنگ يك ضربه و RUN PMC و اديداس شريك غير منتظره ومنحصر به فرد هم شدند. اين ادغام و يكى شدن هنر و ورزش نه تنها موجب تمايل استايل خيابانى و هميشگى به اين علامت (سه خط اديداس) شد، بلکه يك تولد غير ورزشى در ترويج و ترقى وسايل ورزشى نیز بود.

سه خط اديداس

اتمام تجارت خانوادگى

هورست داسلِر (Horst Dassler) ناگهان در سال ١٩٨٧، دو سال بعد از مرگ مادرش كَته (Käthe) در گذشت و اين آغاز مشكلات آديداس بود.
بعد از اينكه خانواده داسلر از كمپانى خارج شدند، مديريت آن تغيير كرد و اين شروع تصميماتى بود كه باعث ركود اقتصادى آديداس در سال ١٩٩٢ شد و ادیداس را به ورشکستگی نزدیک و نزدیک تر کرد.
اما چه كسى دوست نداشت داستان آديداس دوباره ادامه پيدا كند؟

برای خواندن قسمت های قبل تاریخچه آدیداس میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید

برای مشاهده  قسمت اول “سفری به گذشته ادیداس” اینجا کلیک کنید

برای مشاهده  قسمت دوم “سفری به گذشته ادیداس” اینجا کلیک کنید

برای مشاهده  قسمت سوم “سفری به گذشته ادیداس” اینجا کلیک کنید

برای مشاهده همه کفش‌های آدیداس سایت اورجینال پَل اینجا کلیک کنید.

برگرفته شده از سایت آدیداس (Adidas)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *