تاریخچه ی کفش نایک روشه تو فلایکنیت ۰۰۳ ۸۴۴۹۲۹ (Nike Roshe Two Flyknit 844929 003)

کفش نایک روشه تو فلایکنیت ۰۰۳ ۸۴۴۹۲۹ دومین محصول از سری روشه (Roshe) برند نایک (Nike) است. ورژن فلایکنیت(Flyknit) از این کفش در اوایل سپتامبر سال ۲۰۱۶ به صورت جهانی در دو رنگ تولید شد.سری قبلی این کفش یعنی روشه وان (Roshe One) تبدیل به کفشی بسیار محبوب شد که حتی توانست به لیست بهترین های eBay (فروشگاه اینترنتی) دست پیدا کند. آغاز تولید این سری از کفشهای دویدن به نام Nike Roshe Run بود که در سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاد.

دیلان راش (Dylan Raasch) طراح این کفش ایده ی طراحی خود را از باغ های Zen Buddhist ( باغهای Zen یا باغهای سنگی در ژاپن که به سبک مینیاتوری چشم اندازی زیبا از طبیعت را به وجود می آورد) الهام گرفته است که دارای ساختاری زیبا و متوازن می باشد. هم چنین روشه(Roshe) ازکلمه ی Roshi به معنای عنوانی است که به استادان Zen Buddhist داده میشد که به دلایل قانونی نایک (Nike) تغییراتی در این اسم ایجاد کرد.این کمپانی هیچ اقدامی در جهت معرفی کفش اورجینال خود از جمله ایجاد کمپین یا تبلیغات توسط سلبریتی ها یا ورزشکاران انجام نداد.ولی علیرغم کمبود تبلیغات این کفش با استقبال گرمی از طرف جامعه ی ورزشی و عموم مردم مواجه گردید تکنولوژی فلایکنیت (Flyknit) که در ورژن دوم کفش نایک روشه (Nike Roshe) استفاده شده است پاسخی است به نیاز ورزشکاران در رابطه با کتونی راحت که احساسی همچون جوراب دارد. این محصول حاصل تلاش و طراحی مهندسان و برنامه نویسان است.کفش نایک روشه تو فلایکنیت ۰۰۳ ۸۴۴۹۲۹ حاصل جمع آوری ایده ها و نیازهای عمده ی ورزشکاران در زمینه ی کفش در طول ۴۰ سال توسط نایک (Nike) میباشد.اجزای این کتونی دقیقا مطابق با نیاز ورزشکاران در کفش پیش بینی شده است. نایک (Nike) افتخار میکند درزمینه ی تولید کفش اورجنیال به مهندسان این اجازه را میدهد که هر جز کوچک را به گونه ای بسیار دقیق طراحی کنند که در عین کاهش دادن مواد اولیه مورد نیاز مواد زائد کارخانه ای را به حداقل برسانند.

بررسی کفش

اطلاعات کفش

طراح کفش نایک روشه تو فلایکنیت ۰۰۳ ۸۴۴۹۲۹ دیلان راش (Dylan Raasch) هدف از ساخت چنین کفش سبک و بی نقصی را اینگونه بیان میکند “هر چه قدر که این کفش ساده تر باشد تاثیر آن عمیق تر خواهد بود”. Roshe Two Flyknit ورژن بالاتر و پیشرفته تر مدل قبلی است که کمی تغییرات در آن دیده میشود.از جمله ی این تغییرات را میتوان در زبانه ی کفش مشاهده کرد.تاریخ تولید کفش تابستان ۲۰۱۷ میباشد.

استایل کفش

در این کفش اورجینال از تکنولوژی فلایکنیت (Flyknit) کمپانی نایک (Nike) استفاده شده و درضمن لایه ی میانی و خط جوراب کفش نیزترقی کرده است .کفش در عین سادگی بسیار زیبا و راحت طراحی شده که طراحی کفش و استایل آن از ایده ی Zen که در بالا به آن اشاره شد سرچشمه گرفته است.

راحتی کفش

بسیاری از خریداران در رابطه با راحتی Nike Roshe Two Flyknit نظرات مثبتی داشته و تحت تاثیر قرار گرفته اند. این راحتی کتونی ناشی از فلایکنیت (Flyknit) بکار رفته در رویه ی کفش و سه لایه ی فوم در زیره ی کفش میباشد.در قسمت های زبانه ی کفش و مچ پا پدهایی برای افزایش راحتی اضافه گردیده است.در قسمت پاشنه ی کفش زبانه ای وجود دارد که باعث راحت تر پوشیدن و درآوردن کفش میباشد.لایه ی داخل کفش ساختاری دارد که پا در داخل کفش احساس راحتی میکند.

رویه ی کفش

استفاده از ترکیب پارچه جورابی و مش علاوه بر انعطاف پذیری، به چرخش هوا در کفش کمک کرده و نتیجه این عمل ایجاد محیطی خشک و خنک در داخل کتونی و جلوگیری از تعریق پا در پیاده روی های طولانی مدت میباشد. رویه کفش طراحی یک پارچه و خاصی دارد. بطوری که با تغییر زاویه دید میتوانید ترکیب رنگ متفاوتی را مشاهده کنید. همچنین رویه ی  Roshe Two Flyknit وقتی پا درحال حرکت است تغییر حالت می دهد. و رویه ی فلایکنیت (Flyknit) کفش را قابل تنفس میکند. این کمپانی آمریکایی برای تسریع در تشخیص کفش نایک اصل از کپی یا های کپی آرم خود را در هر دو  طرف کفش حک کرده است همچنین در داخل کفش نیز ضمن حک کردن آرم خود نام شرکت را (Nike) در زیر آرم آورده است

لایه ی میانی کفش

لایه ی میانی کفش نایک روشه تو فلایکنیت ۰۰۳ ۸۴۴۹۲۹ از سه لایه ی متراکم تشکیل شده که باعث میشود پای شما داخل این کتونی اورجینال احساس راحتی داشته باشد.و مانع از ایجاد فشار بیش از اندازه به پا میشود.همچنین خط جوراب این کتونی اسپرت از موادی تشکیل شده که بسیار نرم میباشد و هنگام حرکت کردن پا در داخل کفش احساس راحتی می کند

زیره ی کفش

زیره ی کفش به اصطلاح همچون وافل میباشد. این نوع زیره با ساختار منحصر به فرد خود به کاهش وزن کفش کمک میکند.ساختار و طراحی های برجسته ی زیره ی کفش نایک روشه تو فلایکنیت ۰۰۳ ۸۴۴۹۲۹ به دوام و انعطاف پذیری بیشترآن کمک میکند.

سایز و اندازه کفش

کفش Nike Roshe Two Flyknit هم برای مردان و هم برای زنان کتونی مناسبی است.سیستم بندهای کفش هم به گونه ای است که با بستن بندهای کتونی به شما احساس اندازه بودن را میدهد.رویه ی این کتونی اسپرت هنگام پوشیدن کفش به گونه ای طراحی شده که همانند جوراب پا را در بر میگیرد.

جمع بندی

از آنجایی که این کفش یک کفش مینیمالیست است هرآنچه که شما در این کتونی اورجینال می بینید دقیقا همان چیزی است که ورزشکاران به آن نیاز دارند. این کفش برای ورزش طراحی شده است اما برای ورزش های سنگین توصیه نمیشود. کفش نایک روشه تو فلایکنیت ۰۰۳ ۸۴۴۹۲۹ برای فعالیت های روزانه بسیار راحت میباشد.همچنین این کفش برای افراد با پا های باریک توصیه نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *