تاریخچه ی کفش ادیداس NMD

مدل NMD از برند آدیداس برای اولین بار در دسامبر سال ۲۰۱۵ وارد بازار شد. در همان سال بسیاری از کفشها با تکنولوژی نوآورانه به بازار عرضه گردید .که تمامی محصولات توسط Nic Galway معاون رئیس و طراح جهانی َآدیداس و گروه خلاقش طراحی شده بود. NMD کوتاه شده ی کلمه ی “NOMAD” می باشد و به طور معمول به کسانی اشاره میکند که مکررا از مکانی به مکان دیگر سفر میکنند. NOMADها برای آنکه سفری خالی از استرس داشته باشند فقط وسایل مورد نیازشان را با خود به همراه می برند.با توجه به اسم خود NMD به معنای نوعی کفش راحتی است که هر گونه وزن اضافی از آن حذف َشده تا نقش خاصی به قسمتهای کارآمد آن بدهد. 
سری دوم از کفشهای آدیداس NMD با نام R2 شامل یک سری تغییرات جزئی در رنگ کفش میباشد. NMD R2 همانند R1 دارای رویه ی جوراب مانند از جنس پارچه ی Primeknit است. همانند سری قبلی، R2 از زیره کفش تقویت شده به همراه ترکیب مد وراحتی به بازار عرضه شد.این کفش قابل استفاده در همه ی زمینه ها و برای انواع فعالیت های روزانه و ورزشی می باشد.از جمله دویدن و پیاده روی و گردش و…


ویژگی های قابل توجه کفش

NMD R2 به سبک مینیمالیسم طراحی شده که به کفش این قابلیت را میدهد که با انواع پوشاک بسیار عالی به نظر برسد.بسیاری از خریدارانی که از انواع دردهای پشت و مفاصل رنج میبرند تحت تاثیر راحتی بسیار داخل کفش قرار گرفته اند.همچنین کسانی که از این کفشها برای پیاده روی های طولانی و کوه نوردی های سبک استفاده کرده بودند از عملکرد این کفشها راضی بوده اند.پارچه ی نرم و قابل انعطاف کفش احساس آسودگی و راحتی را علاوه بر محافظت در پای شما ایجاد میکند. این کفش هم برای زنان و هم برای مردان قابل استفاده است.هر دو در مقیاس متوسط تولید شده اند. طرح کلی کفش پارچه ای و از جنس چرم جیر مومی میباشد. ۳ نوار نمادین و کمی شفاف در کناره های کفش دیده میشود.طرح کلی کفش پارچه ای و از جنس چرم جیر مومی میباشد.لایه ی میانی از جنس EVA با هدف کاهش وزن کفش و ایجاد برآمدگی در آن طراحی شده است.ساختار کفش به کمک پد پاشنه و ساختار رویه و زیره و لایه ی میانی کفش ارتقا یافته است.قسمتی از رویه ی کفش با توجه به رنگ کفش میتواند از جنس چرم یا پارچه ی کشباف باشد.زبانه ای در قسمت پاشنه ی کفش برای راحت تر پوشیدن و درآوردن کفش وجود دارد. قسمت خط جوراب کقش از جنس چرم است.زیره ی با دوام لاستیکی باعث ایجاد استحکام و پایداری میشود.بندهای کفش بر اساس سیستم بندهای سنتی تولید شده است که این بندها باعث ایمنی و راحتی پا ها می گردد.برند آدیداس روی زبانه و زیره ی کفش دیده میشود.
برخی از خریداران این کفش به این نکته اشاره کردند که کفش برای افراد با کف پای صاف مناسب نیست .همچنین لایه ی میانی کفش به راحتی کثیف میشود و تمیز کردن آن کار راحتی نیست.


رویه ی کفش

رویه ی کفش در R2 تغییر چندانی نکرده واستفاده از پارچه ی Primeknit از نظر ظاهری و میزان راحتی همانند گذشته است.سیستم بندهای کفش هم تغییر چندانی ننموده اما در این سری سوراخهای پلاستیکی برای بندهای کفش حذف شده که این باعث انعطاف پذیری بیشتر شده است.از دیگر ویژگی ها میتوان به کناره های کفش اشاره کردکه بلندترشده اند.تعدادی از مصرف کنندگان در رابطه با تنفس پذیری این کفش اظهار داشتند که R2 به اندازه ی سری قبلی تنفس پذیری خوبی دارد. یکی از نظرات منفی در رابطه با اندازه کفش اینمورد است که کفش باریک به نظر میرسد و زود کثیف میشود .

 


تنفس پذیری کفش

همانند مدل قبلی مدل NMD نیز بسیار سبک می باشد لایه ی نازک اما با دوام از Primeknit بر روی کفش باعث گردش هوا در داخل کفش می شوداین پارچه خاصیت کشسانی دارد که فضای بیشتری درداخل کفش برای پاهای شما ایجاد کرده و به هوا این اجازه را میدهد که داخل کفش شده و پاهای شما را خنک کند.


استایل کفش

استایل کفش از زمان R1 تغییر زیادی نکرده است.تنها تغییر چشمگیر در ساختار لایه ی میانی بوده واین که قسمتهای کناره ی کفش هم نسبت به R1 کمی بلندتر شده اند.Adidas همان اسفاده از استایل کلاسیک را در این کفش هم رعایت نموده و علاوه بر آن رنگ های جدیدی نیز ارائه کرده که این کفش در پترن ها و رنگهای مختلف هم برای زنان و هم برای مردان ارائه شده است.


لایه ی میانی کفش

همانند R1 این مدل هم دارای پدهای Boost برای ایجاد برآمدگی در کف کفش میباشد.این نوع لایه ی میانی باعث ایجاد راحتی شده و از پاها نیز محافظت میکند.یکی از تفاوت های بین R1 و این سری از کفشها در این می باشد که در R2 به جای استفاده از اجزا مختلف در قسمت های متعدد از لایه ی میانی یک تکه در قسمت وسط پا استفاده شده است. استفاده ازیک جز در لا یه ی میانی به معنای سبک تر بودن کفش بدون کاهش استواری آن می باشد.در حالی که منتقدان از میزان پایداری و استحکام کفش راضی بودند عده ای در رابطه با لایه ی میانی کفش اظهار ناراحتی کردند.آنان این عقیذه را ذاشتند که به دلیل جایگز ینی نادرست این قطعه کفش راحت نیست.


وزن و راحتی کفش

این کفش همانند پر سبک میباشد. این ویژگی مورد تحسین عده ی زیادی قرار گرفت.در این کفش از پارچه ی Primeknit استفاده شده که دلیل اصلی سبک بودن کفش به شمار میرود.این کفش که بیشتر احساس جوراب را دارد تا یک کفش سنگین به دلیل وزن سبک بسیار تنفس پذیر میباشد و این به آن معنا نیست که کفش عملکرد پایینی دارد یا از مواد با کیفیت پایین ساخته شده.بلکه لایه ی میانی کفش که دارای ساختار متفاوتی است به این سبک وزنی افزوده است. تغییراتی که آدیداس در این کفش ایجاد کرده این کمپانی را به یکی از موفق ترین کمپانی ها تبدیل نموده است یکی از این تغییرات لایه ی میانی Boost است.دیگری پارچه ی بسیار سبک Primeknit در رویه ی کفش می باشد .این که شما چه فعالیتی داشته باشید فرقی نمیکند شما در هر حال راحتی کفش را احساس میکنید.در رابطه با سایز کفش عده ای با باریک بودن کفش مشکل داشتند.و عده ای نیز با ساختار متفاوت زیره ی کفش که راحت نیست.


زیره ی کفش

زیره ی کفش از زمان R1 تغییری نکرده و همان زیره ی لاستیکی ساده است که در مدل قبلی ارائه شد .این زیره کشش لازم برای انجام فعالیت های مختلف را دارد.منتقدان در مورد زیره ی کفش نظر خاصی ارائه نکرده اند.

دوام کفش

درحالی که عده ای نظرات منفی در رابطه با ماندگاری کفش داشتند عده ای از خریداران در باره ی قابلیت ماندگاری کفش در طول زمان نظرات مثبتی ارئه کردند. ویژگی های کفش R2 از نظر دوام و مقاومت بسیار به R1 نزدیک میباشد.زیره ی کفش همانند ورژن قبلی سخت و بادوام میباشد.

انعطاف پذیری کفش

پارچه ی Primeknit استفاده شده برای رویه ی کفش کمی قابلیت کشسانی دارد.همانند ورژن قبلی این کفش انعطاف پذیر و تطبیق پذیر است .در رابطه با این ویژگی کفش هچ شکایتی از طرف خریداران و یا منتقدان وجود ندارد.


در آخر

خط تولید NMD یکی از مشهورترین کالکشن های آدیداس است . این کفش قابل استفاده برای انواع کاربردهای ورزشی و روزانه دارای زیبایی مدرن و تکنولوژی بسیار عالی میباشد.آدیداس به عنوان یکی از برندهای معروف ورزشی کارکرد و مد را می آمیزد و کفشی طراحی میکند که قابل استفاده در موارد ورزشی و غیره میباشد.اگر سبک و استایل برای شما اهمیت دارد این کفشی بسیار زیبا و به همان اندازه بسیار راحت است.

ویژگی های کلیدی کفش :

  • رنگهای جدید
  • لایه میانی با ساختار جدید
  • کناره های بلند تر نسبت به مدل قبلی
  • رویه ی Primeknit
  • لایه ی میانی Boost
  • زیره ی لاستیکی کفش
  • خط جوراب از جنس چرم مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *