Adidas NMD چیست؟

NMD از کلمه ی Nomad گرفته شده است. Nomad به معنای صحرانشین و کوچ گر می باشد.

صحرانشین ها افرادی هستند که همیشه در حال حرکت بوده و از مکانی به مکان دیگر در حال جا به جا شدن هستند و هیچ چیزی نمی تواند جلوی حرکت آنها را بگیرد. آدیداس هم به همین دلیل از این کلمه استفاده کرده چرا که هیچ چیز نمیتواند پیشرفت و حرکت رو به جلوی آن رامتوقف کند.

دلیل محبوبیت زیاد کفش های Adidas NMD چیست؟

وقتی برای اولین بار از کفش های ادیداس ان ام دی (adidas NMD) در دسامبر ۲۰۱۵ رونمایی شد، به عنوان جدیدترین محصول آدیداس با استقبال شدید مردم مواجه شد. به طوری که صف های بلند بالای مشتریان جلوی مراکز خرید و شعبه های فروش این برند خبر از این می داد که این کفش قرار است به یکی از پرفروش ترین و محبوبترین کفش ها در این دوره تبدیل شود.

این استقبال و این حجم از تقاضای مردم درحالی بود که هیچ تبلیغاتی توسط سلبریتی ها و افراد معروف برای معرفی این کفش انجام نگرفت ، تنها یک همکاری ساده در زمینه طراحی با Nice Kicks وجود داشت.

اگر که بخواهیم به طراحی کفش نگاهی بیاندازیم اثرات و الهاماتی از مدل های قبلی این برند مثل Micro pacer, Rising star و Boston super را می توان مشاهده کرد، ولی این تفاوت ها برای طرفداران این کفش اصلا قابل توجه نیست، چرا که NMD به تنهایی یکی از بزرگترین دستاوردها در زمینه ی تکنولوژی کفش به شمار می آید، به گونه ای که برای طرفداران اصلا قابل مقایسه با محصولات قبلی نیست.

دلایلی که ممکنه خیلی از بچه ها امروز از این محصول استفاده کنند ، راحتی آن با تکنولوژی های زیادی می باشد که در ساخت این کفش استفاده شده است. ولی تنها چیزی که همه ی مصرف کنندگان تا به الان بر روی آن اتفاق نظر داشته اند این است که این کفش، کفش روز و زمان حال است و با نیاز و سلیقه ی بیشتر مردم این دوره هماهنگ است.

کفش ادیداس ان ام دی(nmd)_کفش adidas nmd_کفش اصلی_کفش اورجینال _کتونی
کفش ادیداس ان ام دی (Adidas NMD)

از گذشته تا به امروز آدیداس در فروش کفش و پاسخ گویی به نیاز طرفداران و همچنین طراحی هایی با توجه به سلیقه های متفاوت بسیار موفق بوده است اما چیزی که در زمینه ی فروش کفش های آدیداس مدل NMD بسیار جالب توجه میباشد این است که فروش این کفش تا به الان، نه تنها کاهشی نداشته ، بلکه روز به روز بر تعداد خریداران و طرفداران این کفش افزوده می شود و آدیداس هم برای پاسخ گویی به این حجم از درخواست می کوشد با توجه به نیاز و سلیقه ی مصرف کننده کفش هایش را بهبود ببخشد.

همان طور که مشاهده میشود کفش های آدیداس NMD با تغییرات و رنگهای کاملا متفاوت هر چند وقت یک بار به بازار عرضه میشوند تا پاسخ گوی درخواست و نیاز مشتریان متفاوت باشد.

برای بررسی این که آدیداس ان ام دی (Adidas NMD) چه قدر در بین مردم سرتا سر دنیا محبوب است به یک ارزیابی پرداختیم:

سوال اول : فروش کفش های آدیدس ان ام دی (Adidas NMD) در فروشگاه های کفش چه قدر است؟

 • Julian Kallita از فروشگاه آنلاین فروش کفش Overkill در آلمان :

میزان محبوبیت این کفش در بین مصرف کنندگان حد و مرز ندارد. هر بار که سری جدیدی از این کفش های ادیداس منتشر می شود مثل یک انفجار در دنیای کفش ها میباشد و این باعث میشود که افراد بیشتر و بیشتری برای خرید این کفش ها اقدام کنند تا جایی که گاهی نمی توانیم نیاز همه ی مردم را پاسخ گو باشیم.

 • Deon Point از فروشگاه کفش Concepts در بوستون،آمریکا :

این یکی از آن مدلهایی میباشد که میتوان گفت زندگی من را به جهنم تبدیل کرده چون که تعداد تقاضا برای این کفش تا حدی زیاد است که تلفن من دایما برای سفارش کفش از سوی مشتریان زنگ می خورد!

 • Brendan Denault از فروشگاه Livestock در کانادا :

هر زمان که یک مدل جدید از این کفش توسط آیداس عرضه میشود مردم بلا فاصله  برای خریدن جدیدترین کفش آدیداس صف میکشند.

 • James Trivunovic از فروشگاه کفش Size در انگلستان :

اولین هفته ی عرضه ی این کفش دقیقا قبل از کریسمس ۲۰۱۵ به بازار وحشتناک بود.در لندن مردم برای خریدن این کفشها صف می کشیدند به طوری که گاهی تعداد افراد تا ۱۵۰ نفر هم میرسید. در فوریه بعد از رونمایی از مدل جدید با رنگ های زرد و طلایی حتی در شهر های کم جمعیتی مثل Leeds, Nottingham و Middlesborough تعداد افرادی که برای خرید در صف می ایستادند به ۳۰ تا ۴۰ نفر هم می رسید.

در فروش آنلاین هم محصولات Adidas NMD در عرض چند دقیقه به فروش می رفت  به طوری که اگر بخواهم دقیق تر بگویم برای مدل  Sport white و Black در ماه گذشته ، ۳۰۰۰۰ نفر در سایت ما برای خرید این کفش ها منتظر بودند تا به محض انتشار کفش را خریداری کنند.

کفش ادیداس ان ام دی(nmd)_کفش adidas nmd_کفش اصلی_کفش اورجینال _کتونی
کفش ادیداس ان ام دی (Adidas NMD)
 • Yana Shebaeva از فروشگاه Brandshop در مسکو، روسیه:

ما قبلا هم صف های طولانی جلوی در فروشگاه ها را تجربه کرده بودیم ، ولی این تجربه کاملا فرق داشت شور و اشتیاقی که مردم برای خرید این کفش ها داشتند، کاملا متفاوت بود که قبلا نظیر آن را مشاهده نکرده بودیم. هم اکنون این کفش یکی از پرفروش ترین های فروشگاه های کفش در سرتاسر روسیه می باشد. واقعا چه چیزی باعث میشود که آدیداس NMD تا این حد بین طرفداران کفش های اسپرت محبوب باشد؟

سوال دوم : واقعا چه چیزی باعث میشود که آدیداس NMD تا این حد بین طرفداران کفش های اسپرت محبوب باشد؟

 • Overkill :

در حقیقت به دلیل اسفاده ازمواد با کیفیت در زیره و لایه ی میانی NMD این کفش به شدت راحت است ؛ از جمله دلایل دیگری که باعث می شود مردم به این کفش ها روی بیاورند سبکی و احساس خوشایندی است که بعد از پوشیدن کفش در پا ایجاد می شود.

 • Concepts :

هر بار که مدل یا رنگ جدیدی از این کفش تولید و به بازار عرضه میشود مشتریان به شدت مشتاق هستند که محصول جدید را امتحان کنند. این خیلی عجیب و نادر است که ببینیم یک مدل از یک برند خاص این قدر مورد توجه قرار گرفته است.

 • Livestock :

کفش های NMD به عنوان کفش های ” راحت و سبک وزن ” به سرعت در بین ورزشکاران و عموم مردم به دلیل عملکردش در سطح عالی در مدت کمی بعد از انتشار به سرعت محبوب شد. این کفش به عنوان یک موفقیت برای آدیداس تاثیر بسیار زیادی روی صنعت کفش داشته و هم اکنون هم به پیشرف خود ادامه میدهد.

 • Size :

به طور خلاصه میتوان گفت که عرضه ی این کفش در بین مردم با موفقیت بسیار زیادی مواجه شد و دلایل این موفقیت طراحی و شکل کفش است که بسیار تازه و مدرن می باشد و این درحالی است که این کفش همزمان با مد روز و تکنولوژی رو به جلو حرکت میکند. در نهایت میتوان این جمله را اضافه کرد که این کفش کاملا متناسب با نیاز روز مصرف کنندگان می باشد.فرقی نمی کند که شما دانش آموز یا کارمند یا ورزشکار باشید؛ این کفش برای هر سلیقه ای مناسب است.

 • Brandshop :

NMD بین طراحی هوشمندانه و راحتی کفش توانسته به خوبی توازن را برقرار کند.این کفش دقیقا چیزی است که مردم هم اکنون به آن نیاز دارند.

کفش ادیداس ان ام دی(nmd)_کفش adidas nmd_کفش اصلی_کفش اورجینال _کتونی
کفش آدیداس ان ام دی (Adidas NMD)

سوال سوم : آیا شهرت کفش های آدیداس NMD هم اکنون هم وابسته به موفقیت های قبلی این شرکت در زمینه ی Ultra Boost است؟  

 • Overkill  :

از دلایل محبوبیت آن به شمار می رود. شاید کسانی باشند که در مورد رویه ی کفش اطلاعات زیادی نداشته باشند و همه در مورد فواید زیره ی BOOST تا حدی اطلاع دارند.

 • Concepts :

من فکر میکنم که استفاده از این زیره بسیار کمک کننده بوده است. زیره ی BOOST علاوه بر این بسیار راحت است به همین اندازه هم به کفش زیبایی می بخشد.به همین دلیل آدیداس تا این اندازه موفق بوده است.

 • Brandshop :


بدون شک Ultra Boost یکی از تکنولوژی های بی نظیر این کمپانی در زمینه ی کفش است ولی من فکر می کنم شهرت این مدل آدیداس دلایل بیشتری علاوه بر تکنولوژی زیره ی آن دارد. مدل NMD خود به تنهایی مزایای خیلی زیادی دارد و طراحان این کفش هم با طراحی این چنین محصولی میزان درک خود از نیاز های مردم را نشان دادند.

سوال چهارم : بعد از مدت کوتاهی از رونمایی ازکفش های ادیداس NMD طرح ها و رنگ های مختلفی از آن به بازار عرضه شد. آینده ی آدیداس NMD را چگونه پیش بینی میکنید؟ آیا ممکن است مردم از آن خسته شوند؟

 • Overkill :

نه فکر نمیکنم ! به نظر من این تازه شروع  یک موفقیت عظیم است. من مطمئنم که ادیداس چیزهای بیشتری برای عرضه کردن به مشتریان در آینده دارد. Adidas NMD در آینده با رویه ی جدیدتر و ترکیب جدیدتری از مواد اولیه وارد بازار خواهد شد. در این صورت میتوان گفت که آینده ی درخشانی در انتظار آدیداس است.

 • Concepts :

 به نظر من آدیداس در زمینه ی این مدل کفش تا به الان کاملا عالی عمل کرده است. اینکه شما بتوانی از این کفش ها دل بکنید کار راحتی نیست! من در زمینه ی فروش این کفش ها نه تنها هیچ کاهشی نمیبینم بلکه روز به روز بر تعداد طرفداران این کفش افزوده میشود.

 • Livestock :

من فکر میکنم که این کفش از نظر سادگی مشکلی ندارد و طراحی آن به گونه ای میباشد که انواع اصلاحات و تغییرات را به راحتی میتوان روی آن اعمال کرد.

ویژگی های مثبت دیگری از کفش های ادیداس ان ام دی (Adidas NMD)

به عنوان یکی از دلایلی که کفش های آدیداس NMD به خوبی بین مردم در سر تا سر دنیا پذیرفته شده است، می توان به این دلیل اشاره کرد که این کفش ها یکی از بهترین های این برند می باشند. این کفش ها بخصوص برای افرادی که زیاد مسافرت می کنند بسیار مناسب می باشد.زیرا تکنولوژی مورد استفاده زیره کفش های ان ام دی فوق العاده است،هم چنین از جمله مهمترین ویژگی های کفش سبک وزن بودن، انعطاف پذیری و تراکم پذیری می باشد. به همین دلیل به راحتی می توان این کفش ها را همه جا با خود حمل کرد.

در مورد ویژگی تراکم پذیری یا قابلیت فشردگی کفش های ادیداس ان ام دی می توان گفت که این کفش ها را به راحتی می توانید در داخل ساک دستی یا چمدان خود جا کنید. این قابلیت ممکن است برای خیلی از مشتریان قابل توجه نباشد ولی به هر حال جزو ویژگی های جالب توجه به شمار می رود.

همکاری هایی در زمینه ی تولید کفش های Adidas NMD(آدیداس ان ام دی)

کمپانی های بزرگ تولید کفش معمولا از همکاری با سلبریتی ها و ورزشکاران برجسته سود و منفعت زیادی کسب می کنند. برای مثال از جمله ی این همکاری های Adidas می توان به همکاری با  Pusha T و Kanye West  اشاره کرد. گاهی اوقات تنها دلیلی که مردم یک مدل خاص را خریداری می کنند تنها به دلیل همکاری آن کمپانی با یک فرد مشهور در زمینه ی تولید و طراحی آن مدل می باشد.

نکته ی بسیار جالب در مورد کفش های اصلی ادیداس NMD این است که این کفش ها بدون هیچ یک از این همکاری ها و حتی بدون تبلیغ توسط افراد مشهور، به شدت بین مردم محبوب هستند. با این حال آدیداس همکاری با Pharrell Williams ، تهیه کننده ی مشهور موسیقی، را اخیرا آغاز کرده است. نتیجه ی این همکاری تولید کفش های “The Pharrell-X Adidas NMD Hu Collection” در ۵ رنگ متفاوت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *