در این پست به سراغ تاریخچه کفش اسیکس (Asics) از ابتدا تاکنون خواهیم رفت. تاریخچه کفش اسیکس (Asics) در دو قسمت خدمت شما عزیزان قرار خواهد گرفت. پس قسمت دوم را با وبلاگ تخصصی مشاوره کفش اورجینال پل همراه باشید:

۱۹۶۶ : عرضه کفش‌های Clarino

برای اولین بار در ساخت و طراحی کفش‌های ورزشی از چرم Clarino ( یک نوع چرم مصنوعی که سازنده آن شرکت Kuraray Co. Ltd. در ژاپن می‌باشد. به صورت گسترده در ساخت کفش وکتونی و دستکش و کیف استفاده می‌شود) استفاده شد.

از ویژگی‌های قابل توجه چرم Clarino می‌توان به این نکته اشاره کرد که این چرم به شدت ضد آب است. در ابتدا استفاده از آن برای ساخت کفش‌های اسپرت به دلیل سفت و سخت بودن این چرم بسیار دشوار بود، اما با پیشرفت‌هایی که تا به امروز در این زمینه انجام گرفته، اکنون از این ماده در ساخت محصولات متفاوتی مثل کفش ماراتون، کفش‌های تمرین و کفش‌های گلف استفاده می‌شود.

تاریخچه اسیکس,تاریخچه برند اسیکس, تاریخچه کفش اسیکس, کتونی اسیکس
کفش‌های Clarino

۱۹۶۶ : رونمایی از خطوط Mexico 

از خطوط Mexico  بر روی تمامی محصولات استفاده می‌شود. Onitsuka هر چهار سال یک بار یک لوگوی جدید را برای برند خود انتخاب می‌کند. در سال ۱۹۶۶ از این طرح با نام Mexico line رونمایی شد.

۱۹۶۶ : عرضه سری کفش‌های Runspark مخصوص کفش‌های دو و میدانی

اولین سری از کفش‌های از مدل پین-ثابت در سال ۱۹۶۴ تولید شد و بین ورزشکاران مورد استفاده قرار گرفت و پس از برطرف کردن نواقص و بهبود کتانی‌ها دوباره در سال ۱۹۶۶ به بازار عرضه شد. این سری از کفش‌های دو و میدانی شامل کتونی‌های RUNSPARK DS-SP می‌شد که این کفش‌ها اولین کتونی‌های دو و میدانی ژاپنی با پین‌های قابل تعویض بودند.

در آن زمان مسابقات دو و میدانی در زمین‌های خاکی انجام می‌گرفت. البته شرایط مسابقه هم با توجه به شرایط آب وهوا تغییر می‌کرد و ورزشکاران مجبود بودند پین‌های کفش‌هایشان را خودشان تیز کنند و برای مسابقه آماده شوند. کفش‌های RUNSPARK DS-SP همانند انقلابی در این رشته‌ ورزشی عمل کرد. این کتونی‌های اورجینال شامل ۳ نوع پین با طول‌های متفاوت با قابلیت تعویض می‌باشد که برای انواع فعالیت‌های ورزشی بدون توجه به شرایط آب و هوایی مناسب می‌باشد.

تاریخچه اسیکس,تاریخچه برند اسیکس, تاریخچه کفش اسیکس, کتونی اسیکس
کتونی مخصوص دو و میدانی

۱۹۶۹ : عرضه کفش‌های تمرین Cortez در آمریکا

کفش‌های Cortez که بعدا به Tiger Cosair تغییر نام پیدا کرد، مخصوص بازار آمریکا طراحی شد. در آن زمان ورزشکاران آمریکایی بیشتر به دنبال کتانی‌هایی با زیره نرم تر برای انجام فعالیت‌های ورزشی بودند. زیرا کفش‌های ورزشی آن زمان زیره با ساختار دولایه‌ای داشتند که لایه اول شامل یک لایه اسفنج نرم می‌شد. زیر لایه اول یک لایه لژ کفش قرار داشت در حالی که زیره این کتونی ژاپنی ساختار سه لایه ای داشت که شامل یک لایه اضافه تر بود به نام “sand sponge” که نرمی و راحتـی کفش اصلی را افزایش میداد.

تاریخچه اسیکس,تاریخچه برند اسیکس, تاریخچه کفش اسیکس, کتونی اسیکس
کتونی‌های تمرین Cortez

۱۹۷۲ : استفاده از روش تزریق مستقیم در تولید کفش‌های فوتبال

اولین کتونی از سری Injector در سال ۱۹۷۲ با استفاده از روش تزریق مستقیم تولید شد. این کفش با پین‌هایی در قسمت کف آن برای استفاده در زمین‌های سخت طراحی شده است (چیزی مانند استوک فوتبال). اسم Injector از این جهت برای این کفش انتخاب شد که تا نشان دهنده استفاده از جدیدترین تکنولوژی آن زمان برای ساخت کتونی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ها باشد. بعدا از این تکنولوزی در تولید کفش‌های والیبال و بسکتبال نیز استفاده شد.

۱۹۷۲ : عرضه کفش‌های والیبال با رویه مش

کفش والیبال Rotation 72 با رویه ی تنفس‌پذیر مش، به جای کفش‌های مخصوص والیبال قدیمی با رویه ی نخ و لنین وارد بازار شد.

تاریخچه اسیکس,تاریخچه برند اسیکس, تاریخچه کفش اسیکس, کتونی اسیکس
کفش مخصوص والیبال

۱۹۷۳ : عرضه کفش‌های بیسبال سری GEHRIC

این اولین سری از کفش‌های بیسبال این شرکت می باشد. طراحی نوآورانه این کفش اسپرت شامل زیره ای از جنس رزین به همراه پین‌های قابل تعویض می باشد.

تاریخچه اسیکس,تاریخچه برند اسیکس, تاریخچه کفش اسیکس, کتونی اسیکس, کفش بیسبال
کفش بیسبال

۱۹۷۴ : عرضه کفش‌های ماراتون EVA

Onitsuka اولین سری از کفش‌های ماراتون با زیره EVA به نام OHBORI را برای رقابت با بازارهای جهانی عرضه می‌کند. مواد EVA مورد استفاده در زیره کفش بسیار سبک‌تر از مواد قبلی می‌باشد علاوه بر این نرمی و راحتی کتونی (کفش راحتی) را هم افزایش می‌دهد. امروزه از EVA در ساخت بیشتر کتونی‌ها استفاده می‌شود.  نام OHBORI برگرفته از اسم پارک Ohori در استان Fukuoka ژاپن می‌باشد.

تاریخچه اسیکس,تاریخچه برند اسیکس, تاریخچه کفش اسیکس, کتونی اسیکس, کفش راحتی,eva
کفش‌های با زیره EVA

۱۹۷۴ : رونمایی از برندهای PAW  و TIGER PAW برای ورزش‌های دو و میدانی

در سال ۱۹۷۴ برند PAW که فقط مخصوص لباس‌های ورزش دو و میدانی بود به بازار عرضه شد. هم زمان با برند PAW، کفش‌های مخصوص دو و میدانی با نام TIGER PAW وارد بازار شد.

۱۹۷۴ : کفش بیسبال LITTHE HOMER

در ساخت این کفش، تعداد پین‌های موجود در کف کفش افزایش یافته (کفش فوتبال امروزی (استوک فوتبال)) و کتونی را برای استفاده در زمین‌های سخت مناسب کرده است.

تاریخچه اسیکس,تاریخچه برند اسیکس, تاریخچه کفش اسیکس, کتونی اسیکس, کفش فوتبال
کفش بیسبال

۱۹۷۵ : تاسیس Onitsuka Tiger GmbH

کمپانی ONITSUKA Co. Ltd شعبه اروپایی کمپانی خود را در Dusseldorf در کشور آلمان تاسیس می‌کند.

۱۹۷۷ : تولد ASICS Co. Ltd

سه شرکت ONITSUKA Co. Ltd  و GTO Co. Ltd و JELENK Co. Ltd ادغام می‌شوند و شرکت Asics، یک شرکت ساخت لوازم ورزشی، را ایجاد می‌کنند. اسم Asics از عبارت لاتین “Anima Sana In Corpore Sano” گرفته شده است که به معنای روح سالم در بدن سالم می‌باشد. این عبارت به تنهایی فلسفه ایجاد کمپانی را می‌رساند. در همان سال عبارت “Sport: the Universal Language” به معنای “ورزش : زبان مشترک همه ی مردم جهان” به عنوان شعار این کمپانی انتخاب شد. هم‌چنین برندهای Asics و Asics TIGER معرفی و لوگو اصلی کمپانی نیز انتخاب شد.

تاریخچه کفش اسیکس (Asics) بدین شکل بود و ما از ابتدا برای شما گفتیم که چگونه کفش اسیکس شکل گرفت.

شما می‌توانید برای دیدن و خرید کفش های اورجینال و اصلی اسیکس (asics) و هم‌چنین سایر برندهای دیگر از وبسایت اورجینال پل (فروشگاه اینترنتی کفش و کتونی اورجینال) دیدن فرمایید. تمامی کفش‌های اورجینال پل اصلی بوده و شما با اطمینان از اصل بودن کتونی‌ها از ما خرید کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *